O Autorach




Mirosław Andrzejczak

Fotografia - to dotykanie chwili, to uśmiech, kamień, zwiędły liść, niezwykłe miejsce.
Fotografia - to ciekawość i chęć uchwycenie w kadrze tego, co ją budzi.
Całe życie jest doświadczaniem i poszukiwaniem!
Pragnę, aby moje było ciekawsze - dlatego fotografuję.


 

Piotr Kopicki

Moja pasja fotograficzna sięga głęboko w lata dziecięce. Przez wiele lat zajmowałem się fotografią analogową, co wiązało się z potrzebą samodzielnej obróbki filmów i zdjęć. Działając w Harcerskiej Służbie Informacyjnej przy chorzowskim Hufcu ZHP pogłębiałem swoją wiedzę i umiejętności w tym zakresie. Jestem członkiem Komisji Fotografii Krajoznawczej działającej w Oddziale PTTK Chorzów. Obecnie zajmuję się fotografią cyfrową. Moimi ulubionymi tematami to: ujęcia ulotnych chwil przyrody i nie tylko. Staram się utrwalić wszystko to, co w mojej subiektywnej ocenie jest piękne i porusza moją wyobraźnię. Spędzając efektywnie czas na wyprawach rowerowych po Polsce i Europie (jest to moja druga pasja), mam okazję utrwalić niepowtarzalne obrazy. Moje prace można też oglądać w sieci na: https://kopol2.wixsite.com/mojawitryna/strona-glowna 
Zapraszam do mojej galerii.


Roman Kucia

Członkiem PTTK jestem od 1987r. Instruktor Fotografii Krajoznawczej, brałem udział w Ogólnopolskich Konkursach Diaporam gdzie zdobyłem 2 razy 1 miejsce raz 3 i parę wyróżnień. Osiągnięcia: rok 1995 współautor albumu "Silesia" wydawnictwo Kanadyjskie, w 1999 autor albumu "Na Szlaku Orlich Gniazd" i "Górny Śląsk ziemia nieznana". W roku 2002 na zamku Królewskim w Warszawie za zdjęcia do tego albumu dostałem dyplom Ministra Kultury. W latach 90 trzy autorskie wystawy fotograficzne. W roku 2002 udział w wystawie Polskie Parki Krajobrazowe, wystawa prezentowana w stolicach państw EWG, organizowana przez Ministerstwo Środowiska. W roku 2018 mianowany Zasłużonym Instruktorem Fotografii PTTK. W roku 2019, na dorocznym Forum Fotografii Krajoznawczej, otrzymał Nagrodę Honorową im. Fryderyka Kremsera, za działalność artystyczną i organizatorską w ruchu fotografii krajoznawczej.


 

Tadeusz Łazarz

"Fotografia nie jest tylko odbitką na papierze światłoczułym, jest także zwierciadłem świata, czasem krzywym, czasem wiernym dającym obraz ciągły, czy to odbity na milion odprysków jest przedłużeniem w czasie ulotnego spostrzeżenia oka, jest narzędziem urabiania zmysłów" (Urszula Czartoryska).
Fotografia fascynuje mnie od lat szkolnych. W jesieni życia stała się moją pasją. Z różnorodnych tematów fotografii, najbardziej pociąga mnie fotografia przyrody. Próbuję swoich sił w makro. Fotografowanie kwiatów jest moim ulubionym tematem. Urzekł mnie czar manualnych obiektywów, wykonuję nimi większość moich zdjęć, z których tworzę prezentacje i diaporamy. Od wiosny 2016 biorę udział w spotkaniach, plenerach i wystawach organizowanych przez chorzowską Komisję Fotografii Krajoznawczej.
Moje prace można też oglądnąć w sieci na
https://tadeofot.wixsite.com/mojagaleria


Jan Mieńciuk

Fotografuję zupełnie amatorsko. Najważniejszym dla mnie jest zatrzymać tę jedyną chwilę, która w  sposób szczególny wywołuję falę niezwykłych wzruszeń. Zatrzymać ulotne piękno, krótką chwilę radości. Pokazać tę jedyną chwilę tak, aby odbiorca mógł zobaczyć w obrazie to, co jest najważniejsze. Fotografuję zarówno przyrodę jak i architekturę. Lubię chodzić po górach. Z takich wypraw przywożę nie tylko miłe wspomnienia, przywożę również zdjęcia ludzi i miejsc, które zostają w sercu, w pamięci. W KFK w Chorzowie jestem od 4 lat i uważam ten czas za dobrze spędzony w gronie serdecznych ludzi, przyjaciół, których łączy wspólna pasja - uwielbiają "pstrykać" 
tak jak ja.


Anna Niepsuj

Fotografuję  zupełnie amatorsko od wielu lat, znajdując wielką przyjemność w podglądaniu świata. Fotografowanie pozwala zatrzymać ulotne piękno, dostrzec coś, czego w biegu nie zauważamy. Fotografia to wspaniały sposób zatrzymania pięknych momentów na dłużej, by móc wracać do nich w dowolnych chwilach. Uwielbiam ptaki, stąd moim ulubionym miejscem na fotograficzne "łowy" są  "Żabie Doły". W KFK staram się pod okiem Instruktorów Fotografii Krajoznawczej doskonalić to co robię. Motto do którego dążę w fotografii: "Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeśli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić, aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali" (Don Mc Cullin)


Mirosław Majewski 

Instruktor Fotografii Krajoznawczej PTTK, uczestnik wielu konkursów i wystaw zbiorowych  zdobyłem Złotą Odznakę Fotografii Krajoznawczej. Fotografią zostałem zarażony już w czasach szkoły podstawowej, od tamtych czasów prawie zawsze towarzyszył mi aparat fotograficzny. w fotografii fascynuje mnie możliwość zatrzymania w kadrze tego co przemija. Pasjonuje mnie fotografowanie pejzażu, przyrody,  ale nie stronię od fotografowania architektury i ludzi. Zawsze uważałem ze wokół nas jest tyle rzeczy wartych sfotografowania tylko trzeba dobrze patrzeć wokół siebie. Problemem tylko jest znaleźć sposób by widz potrafił odebrać emocje czy przesłanie związane z utworzonym obrazem


Czesław Polański 

28.10.1979 - zdał egzamin teoretyczny i praktyczny (na VII Forum Fotografii Krajoznawczej w Szczecinie), uzyskał uprawnienia Instruktora Fotografii PTTK. Udział w plenerach, konkursach i w wystawach fotograficznych - lokalnych, ogólnopolskich oraz w byłej Czechosłowacji. Najbardziej ulubione tematy to: pejzaż, przyroda w bardzo szerokim pojęciu tego słowa, polski krajobraz przemysłowy - technika ta dawna i współczesna, architektura, zabytki sakralne, portret.
W roku 2018 mianowany Zasłużonym Instruktorem Fotografii PTTK. W roku 2019, na dorocznym Forum Fotografii Krajoznawczej, otrzymał Nagrodę Honorową im. Fryderyka Kremsera, za działalność artystyczną i organizatorską w ruchu fotografii krajoznawczej.


Adam Pucia

"... Z tych lat, z tych chwil zostaje nam tylko fotografia." Fotografia, jak pismo, jest pamięcią obrazów naszej cywilizacji − zatrzymuje chwilę − pokazuje przestrzeń, światło, obiekty i ich cechy, kolor, nastrój; wielokrotnie zdumiewający i niepowtarzalny. Z zasadą fotografii zetknąłem się na lekcjach fizyki. Camera obscura (z łać. − ciemna komnata), zwana inaczej kamerą otworkową, należało rozumieć jej działanie. Samodzielnie fotografie wykonałem po roku 1975, aparatem VILIA, potem był ZENIT (jest do dzisiaj). W domowej ciemni ujrzało świat wiele czarno-białych kadrów, także wykonanych przez najmłodszych w rodzinie. Szczególnie lubię pejzaż, architekturę i dokument. Fotograf/owałem/uję fakty związane z rodziną i pracą. Obecnie fotografuję cyfrowo i zachowuję sentyment, jak wielu z nas, do fotografii klasycznej. Do Komisji Fotografii Krajoznawczej przy PTTK Oddz. Chorzów należę od maja 2011roku. Czuję się amatorem fotografii - z pasją.


Ewald Pustelnik

Rocznik 40 urodzony w Chorzowie Batorym. Długoletni członek PTTK. Moja przygoda z fotografią rozpoczęła się w latach 60 ale poważniej zainteresowałem się w 1968r zostając członkiem Bytomskiego Towarzystwa Fotograficznego. W 1975r zostałem członkiem Katowickiego Towarzystwa Fotograficznego gdzie piastowałem również funkcje w zarządzie do chwili rozwiązania Towarzystwa. Uczestniczyłem w licznych krajowych i zagranicznych konkursach, wystawach i salonach fotograficznych. Otrzymując liczne nagrody, wyróżnienia oraz dyplomy W 1989r otrzymałem medal 150-lecia Fotografii za uznanie zasług dla rozwoju fotografii. Brałem udział w kilkunastu indywidualnych i zbiorowych wystawach członków Komisji Fotografii Krajoznawczej PTTK Chorzów.


Maria Sowula

Ileż piękna jest wokół nas! Zarówno krajobrazy, jak
 i przyroda, architektura czy ciekawi ludzie mogą zachwycać. Trzeba tylko umieć dostrzec ich urodę
 i odpowiednio przedstawić na zdjęciach. Tej sztuki uczymy się w Komisji Fotografii Krajoznawczej. Do jej grona należę od 2011 roku, chociaż fotografią interesuję się od dawna.




Zdzisław Szydło

Fotografią zainteresowałem się w latach 1964-65r, wówczas to nabyłem pierwszy aparat fotograficzny Smiena 8. W późniejszych czasach fotografowałem Zenitem, Prakticą VLC2 i wreszcie Canonem EOS dokupując obiektywy i inny osprzęt. Przygoda z fotografią nieodłącznie towarzyszy mi od tamtych lat i stała się moim hobby i sposobem na dobrze spędzony czas. Fotografuję wszystko, co zwróci moją uwagę i stanowi inspirację do chwycenia za aparat fotograficzny, ale najchętniej podejmowanymi tematami jest krajobraz, portret, taniec, architektura, zastane scenki rodzajowe, kompozycje wszelakiej ożywionej i nieożywionej natury. Szukając środowiska interesującego się fotografią około roku 1968 wstąpiłem do Katowickiego Towarzystwa Fotograficznego, po jego rozwiązaniu 1993r przystąpiłem do Komisji Fotografii Krajoznawczej przy PTTK Chorzów. Biorę udział w spotkaniach, plenerach i w ramach tego środowiska prezentuję również swoje prace fotograficzne. Od 2016r należę Śląskiego Towarzystwa Fotograficznego. Swoje prace wysyłałem na konkursy fotograficzne, krajowe i zagraniczne, gdzie były prezentowane na wystawach pokonkursowych. Swoje fotografie wystawiam również na wystawach zbiorowych oraz autorskich. Moje prace można też oglądnąć w sieci na 
 https://szartgalerii.wixsite.com/zdzislaw




Marek Śliwiński

Z fotografią związany jestem od dziecka. Pasją tą zaraził mnie mój ojciec − zawodowy fotograf wojskowy. Na początku (w latach 70-tych) była Smiena, potem Zenit i średnioformatowy Lubitel, ciemnia w łazience i samodzielne wywoływanie filmów i odbitek. Następny etap to fascynacja fotografią podwodną. Pierwsze szczelne obudowy własnej produkcji do Smieny. Następnie pierwsze cyfrowe aparaty, również te z wodoszczelnymi obudowami. Drobny sukces w konkursie fotograficznym "Podwodne impresje" sprawił, że fotografia wypełniła niemal cały mój wolny czas. Połączyłem pasję z zawodem − jako nauczyciel prowadziłem zajęcia fotograficzne w klasach artystyczno-medialnych oraz koło fotograficzne w Gimnazjum nr 10 w Chorzowie, a po likwidacji gimnazjów prowadzę nieprzerwanie te zajęcia w Szkole Podstawowej nr 10. W 2021 roku zostałem członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików a rok później Instruktorem Fotografii Krajoznawczej. Moja przygoda z KFK zaczęła się jesienią 2013 r.


Krzysztof Wieczorek

Fotografią zajmuję się amatorsko od ponad 40 lat. Stanowi ona jedno z moich licznych zainteresowań. Nie mam ulubionej dziedziny fotografii - fotografuję z pasją zarówno krajobrazy, architekturę, przyrodę, jak i ... moją rodzinę. Lubię pobawić się zdjęciami macro jak i techniką HDR. Uważam że otacza nas mnóstwo rzeczy wartych uwiecznienia na fotkach, trzeba je tylko umieć wyłowić i odpowiednio skadrować. Uważam że zdjęcie powinno powstawać w umyśle, oku i wizjerze aparatu fotografującego, a technika komputerowa powinna stanowić tylko drobne uzupełnienie procesu powstawania końcowego obrazu.


Dział w budowie

 

All content © copyright - 2010 - KFK PTTK Chorzów 
Page created by Czespolan; All Rights Reserved 

Dreamweaver Templates Resources