Imprezy fotograficzne

PLENER FOTOGRAFICZNY NR 2/2024

Chorzów

Chorzów to sporej wielkości miasto znajdujące się w południowej części Polski, na terenie Górnego Śląska. Jest usytuowane na Płaskowyżu Bytomsko-Katowickim, który z kolei wchodzi w skład Wyżyny Śląskiej. Zaczątki tego miasta miały miejsce już w XII wieku. Jak wiele miejsc w województwie śląskim, również Chorzów był terenem ze złożami węgla. Powstawały wobec tego kopalnie i tym samym miejsca pracy, co w praktyce oznaczało rozwój miasta. W XVIII wieku następuje otwarcie ośrodka metalurgii, co tak naprawdę daje początek słynnej Hucie Królewskiej. W kolejnych latach w Chorzowie powstają kolejne zakłady pracy, pierwsze kluby sportowe i teatry. Historia tego miasta jest niezwykle ciekawa i zdecydowanie warto odwiedzić Chorzów z aparatem fotograficznym. Zapraszamy.
Plener rozpoczyna się o godz. 9.00 od spotkania pod pomnikiem Hrabiego Redena przy Rynku.
Termin: niedziela 19 maja 2024r.
Czas trwania: według potrzeb od godziny 9.00
Kategoria wiekowa: bez ograniczeń - osoby nieletnie pod opieką dorosłych
Koszt uczestnictwa: bezpłatny, jedynie obowiązkowe jest ubezpieczenie do opłacenia w Oddziale PTTK. Dojazd na miejsce zbiórki i bilety wstępu we własnym zakresie.
Sprzęt fotograficzny: własny uczestnika
Zapisy: PTTK Oddział Chorzów, ul. Sienkiewicza 3 tel. 666 555 456
Dodatkowe informacje: w biurze lub tel. kom. 662 369 364
Wszystkich uczestników pleneru zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się 6 czerwca 2024 roku o godzinie 17.00 w siedzibie Oddziału PTTK ul. Sienkiewicza 3, gdzie będzie możliwość podyskutowania i pokazania swoich najlepszych prac z tego pleneru.

PLENER FOTOGRAFICZNY NR 1/2024

Oświęcim - Stare Miasto

Oświęcim to stare miasto, którego początki sięgają XII wieku. Zachowane zabytki i ślady przeszłości nadają mu specyficzny klimat. Samo centrum charakteryzuje się wieloma wspaniałymi budowlami i zachowanym średniowiecznym układem urbanistycznym. Przechadzając się jego uliczkami, zobaczymy piękne kamieniczki, niepowtarzalne kościoły i klasztory oraz wzgórze zamkowe z historyczną zabudową. Oświęcim to miejscowości o 800-letnim rodowodzie i każda fotografująca osoba znajdzie tu coś ciekawego dla siebie. Zapraszamy do udziału w plenerze.
Plener rozpoczyna się o godz. 9.00 od spotkania na Rynku w przy starej studni.
Termin: niedziela 21 kwietnia 2024r.
Czas trwania: według potrzeb od godziny 9.00
Kategoria wiekowa: bez ograniczeń - osoby nieletnie pod opieką dorosłych
Sprzęt fotograficzny: własny uczestnika
Zapisy: PTTK Oddział Chorzów, ul. Sienkiewicza 3 tel. 666 555 456
Dodatkowe informacje: w biurze lub tel. kom.
662 369 364
Wszystkich uczestników pleneru zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się 16 maja 2024 roku o godzinie 17.00 w siedzibie Oddziału PTTK ul. Sienkiewicza 3, gdzie będzie możliwość podyskutowania i pokazania swoich najlepszych prac z tego pleneru.

PLENER FOTOGRAFICZNY NR 2/2023

Promnice

Promnice kojarzą się przede wszystkim z neogotyckim Zameczkiem Myśliwskim wybudowanym w 1861 roku nad sztucznym Jeziorem Paprocańskim, przez Jana Henryka XV Hochberga księcia von Pless, jako miejsce polowań i wypoczynku. Zaprojektowany przez Pavelta zameczek, stanowił centralną budowlę większego zespołu, w skład, którego wchodziły: wozownia, stajnie oraz leśniczówka. Od 2018 r. obiekt jest częścią Muzeum Zamkowego w Pszczynie, z którym łączy go zabytkowa aleja dębowa. W samym zameczku jak i wokół jest wiele ciekawych rzeczy do sfotografowania. Zapraszamy!
Plener rozpoczyna się o godz. 9.00 od spotkania przy Zameczku Myśliwskim w Promnicach.
Termin: niedziela 21 maja 2023r.

Czas trwania:

według potrzeb od godziny 9.00 Kategoria wiekowa: bez ograniczeń - osoby nieletnie pod opieką dorosłych
Koszt uczestnictwa:

Sprzęt fotograficzny:

własny uczestnika Zapisy: PTTK Oddział Chorzów, ul. Sienkiewicza 3 tel. 666 555 456
Dodatkowe informacje:

w biurze lub tel. kom. 662 369 364
Wszystkich uczestników pleneru zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się 24 maja 2023 roku o godzinie 17.00 w siedzibie Oddziału PTTK ul. Sienkiewicza 3, gdzie będzie możliwość podyskutowania i pokazania swoich najlepszych prac z tego pleneru.

PLENER FOTOGRAFICZNY NR 1/2023

Siemianowice - pałac

W centrum Siemianowic Śląskich, w parku miejskim, znajdują się okazałe zabudowania pałacu, którego pierwsze budynki wznieśli jeszcze w XVII wieku Mieroszewscy, a który w następnych stuleciach rozbudowali przedstawiciele linii bytomsko-siemianowickiej rodu Henckel von Donnersmarcków. Pałac ten jest częściowo barokowo-klasycystyczny, częściowo eklektyczny. Pałacowi towarzyszą zabytkowe obiekty gospodarcze. Pałac otoczony jest wspaniałym zabytkowym parkiem urządzonym w stylu angielskim, którego powierzchnia wynosi około 18 hektarów. Jest tu wiele ciekawych rzeczy do fotografowania. Zapraszamy!
Plener rozpoczyna się o godz. 9.00 od spotkania przy kapliczce św. Nepomucena przy rondzie Michała w Siemianowicach Śląskich.
Termin: niedziela 23 kwietnia 2023r.
Czas trwania:
Koszt uczestnictwa: bezpłatny, jedynie obowiązkowe jest ubezpieczenie do opłacenia w Oddziale PTTK. Dojazd na miejsce zbiórki we własnym zakresie.
Sprzęt fotograficzny: własny uczestnika
Zapisy: PTTK Oddział Chorzów, ul. Sienkiewicza 3 tel. 666 555 456
Dodatkowe informacje:
w biurze lub tel. kom. 662 369 364
Wszystkich uczestników pleneru zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się 10 maja 2023 roku o godzinie 17.00 w siedzibie Oddziału PTTK ul. Sienkiewicza 3, gdzie będzie możliwość podyskutowania i pokazania swoich najlepszych prac z tego pleneru.

All content © copyright - 2010 - KFK PTTK Chorzów
Page created by Czespolan; All Rights Reserved